چگونه کارشناسان گلهای چند ساله و گیاهان چند ساله را شناسایی می کنند

0 Comments

وقتی یک باغ رویایی به ذهن ما راه می یابد ، پایه اصلی مرزها معمولاً چند ساله هستند ، با دارا بودن رنگ و بافت و فرم بسیار زیاد. آنها مجموعه عظیمی از گیاهان را فراهم می کنند که متناسب با هر سبکی از باغبانی است و هم باغبان مشتاق و هم تنبل را راضی می کند.

چند ساله چیست؟ گیاهان چند ساله فقط همان چیزی است که آنها می گویند – چند ساله – گرچه توضیحات باید اندکی اصلاح شود ، زیرا می تواند برای هر گیاهی که بیش از یک سال دوام داشته باشد اعمال شود. در حقیقت ، به طور کلی در مورد مواد علفی که در مرزهای عمومی رشد می کنند ، صدق می کند. به عبارت دیگر ، از درختان ، درختچه ها و گیاهانی که در باغ های صخره ای یا گلخانه ها پرورش داده می شوند ، مستثنی است ، حتی اگر اینها عمر طولانی داشته باشند.

بیشتر گیاهان چند ساله در زمستان از بین می روند و پس از آن در سال بعد دوباره تولید می شوند ، اگرچه برخی از آنها در زمستان سبز باقی می مانند. از نظر باغبانی ، گیاهان چند ساله به طور کلی مقاوم در نظر گرفته می شوند – به این معنی که آنها قادر گل زامفولیا  به مقاومت در برابر حداقل مقدار مشخصی از سرما هستند.

اکثر گیاهان چند ساله یک فصل گلدهی نسبتاً کوتاه دارند. این ممکن است به عنوان یک نقطه ضعف تلقی شود ، اما در واقع می تواند ارزش زیادی داشته باشد زیرا به این معنی است که باغ هرگز ایستا نیست و هرگز کسل کننده نمی شود. این اجازه می دهد تا مرزها به گونه ای برنامه ریزی شوند که صحنه ای همیشه در حال تغییر داشته باشند. به عنوان مثال ، ممکن است یک مرز بهاری از آبی و زرد وجود داشته باشد که در طول ماه ها خود را به یک مرز صورتی و بنفش در تابستان تبدیل کند و سپس به رنگ های گرم برای پاییز تبدیل شود. چنین هماهنگی هایی به برنامه ریزی دقیق یا دوره ای نیاز دارد ، اما این نصف سرگرمی باغبانی است.

گیاهان چند ساله فقط مربوط به رنگ گل نیستند. بسیاری از آنها دارای شاخ و برگ های جالب توجه در طیف گسترده ای از رنگ ها هستند ، از سبز ، نقره ای و بنفش گرفته تا زرد و کرم. همه اینها به ایجاد پس زمینه ای کمک می کند که گلها بتوانند از آن استفاده کنند. ماندگاری بیشتر از گلها ، شاخ و برگ در طول فصل رشد ساختار اصلی مرزها را تشکیل می دهد.